Brenda rezidencës 156 milionë eurosh që muret i ka nga ari 24 karatësh

Brenda rezidencës 156 milionë eurosh që muret i ka nga ari 24 karatësh

14 tetor 2017 10:42

Një shtëpi shtatë kate, që gjendet në qendrën e skijimit St. Moritz në Zvicër është e dizajnuar për miliarderë.

Kjo rezidencë kushton 156 milionë euro në tregun e sotshëm dhe është shtëpia më e shtrenjtë në Zvicër, e cila është në pronësi të një miliarderi anonim, transmeton koha.net.

Rezidenca ka ski lift privat, kinema 1 milion euro, liqen nëntokësor dhe dhoma, muret e të cilave janë të mbuluara me ari 24 karatësh.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme