Prona masive, që është më e madhe se qyteti i New York del në shitje për 100 milionë dollarë

Prona masive, që është më e madhe se qyteti i New York del në shitje për 100 milionë dollarë

11 tetor 2017 21:30

Për herë të parë në tre dekada, ferma Cross Mountain Ranch ka dalë në shitje.

Kjo fermë ka dal në treg për 100 milionë dollarë ndërsa ka 224,050 ari, që i bie të jetë më i madh se qyteti i New York, transmeton koha.net.

Prona gjendet në veri perëndim të Colorado’s, Cross Mountain është njëra nga fermat më të mëdha në gjithë SHBA-në.

Kjo pronë më parë ishte në pronësi të manjatit të patundshmërisë Ronald Boeddeker.

Në këtë pronë ka një shtëpi të shumta, hambarë, dyqane, objekte për trajtimin e bagëtive, si dhe vendet ku strehohen menaxherët e punonjësit e kësaj prone.

Kjo pronë ka bujqësinë shumë të zhvilluar, e funksionale me kapacitet prej 2 mijë lopësh e 10 mijë deleve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme