Policia hynë në xhami me këpucë, zemërohen besimtarët

Policia hynë në xhami me këpucë, zemërohen besimtarët

19 shtator 2017 11:42

Besimtarët në një xhami janë zemëruar shumë kur oficerët e policisë kanë hyrë në xhami me këpucë.

Para xhamisë Townfield Mosque në High Wycombe, Buckinghamshire, ka ndodhur një mosmarrëveshje dhe dikush ka thirrur policinë, transmeton Koha.net. Me të arritur në xhami, oficerët e policisë kanë hyrë brenda pa hequr këpucët, gjë që është kundër praktikës islame.

Videoja e incizuar me telefon shfaq pamjet se si oficerët e policisë ballafaqohen me adhuruesit islamë, të cilët bërtisnin duke thënë “nxirrini jashtë”.

Gjithashtu, videoja shfaq pamjet se si adhuruesit e kësaj xhamie i bërtisnin me zemërim oficerëve për mos heqjen e këpucëve.

Për më tepër shikoni videon më poshtë.

 

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme