Uragani Irma zbraz plazhin nga uji në Bahama Foto: Ilustrim

Uragani Irma zbraz plazhin nga uji në Bahama

10 shtator 2017 13:46

Uragani super i fuqishëm Irma ka bërë që një plazh i tërë në Bahama të zbrazet nga uji.

Kjo ka ndodhur pasi stuhia ka tërhequr ujin prapa, ndërsa rreziku më i madh është momenti kur stuhia të largohet dhe uji kthehet në breg, kur shpejtësia e tij dhe valët e mëdha do të jenë shkatërruese.

Image

Uragani Irma pritet të godas në çdo moment Floridën, ndërsa presidenti Trump ka kërkuar nga të gjithë qytetarët që të largohen nga atje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme