Ndryshimi drastik i një kompleksi turistik nga 1960-ta në 2017-ën

Ndryshimi drastik i një kompleksi turistik nga 1960-ta në 2017-ën

04 shtator 2017 09:33

Pablo Iglesias, është një fotograf që ka vizituar një kompleks turistik, i cili në 1960-ën ishte ndër më të njohurit në New York.

Kjo ndërtesë, e cila brenda kishte edhe pishinë, palestër, sallone bukurie e dhoma tejet të bukura, tani është shkatërruar tërësisht, transmeton Koha.net.

Ky kompleks turistik është ndërtuar në vitin 1949 dhe ka kushtuar 400,000 mijë dollarë, që sot do të kushtonte 5 milionë dollarë.

Tani gjithçka aty brenda është mbushur me myk, dhe askush nuk shkon për ta pastruar.

Në fotografitë e mëposhtme mund t'i shihni ndryshimet.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme