Surfisti australian sulmohet sërish nga një peshkaqen

Surfisti australian sulmohet sërish nga një peshkaqen

23 korrik 2017 14:48

Surfisti Mick Fanning bëhet sërish protagonist në media. Australiani u sulmua nga një tjetër peshkaqen gjatë garimit të tij në “World Surf League “, duke i mbijetuar ashtu sikurse ndodhi edhe 2 vjet më parë.

Incidenti ndodhi në ujërat e Jeffreys Bay në Afrikën e Jugut, pikërisht në të njëjtin vend ku ai pësoi sulmin në vitin 2015.

Imazhet e incidentit tashmë po bëjnë xhiron e botës dhe Fanning tashmë e fitoi famën e tij. Ashtu sikurse u pa edhe përpara 2 vitesh,ajo çfarë ndodhi me australianin ngjalli panik tek pjesa tjetër e garuesve që ishin në pritje të kryenin provën e tyre, shkruan tch.

Ai i tha BBC-së: “Vërtet jam i gëzuar që na nxorën nga uji por u ndjeva shumë i sigurt atje pasi kishim skitarë, dronë e aeroplan”.

Në momentin e sulmit, 36-vjeçari e goditi peshkaqenin me grusht nga tavolina e surfit, ndërkohë që shumë shpejt i erdhën në ndihmë persona të tjerë që vunë re praninë e disa peshkaqenëve të tjerë. Mick Fanning është shpallur 3 herë kampion bote në surf dhe pseudonimi i tij është “rrufeja e bardhë”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme