Portieri shënon gol nga porta në portë në Meksikë

Portieri shënon gol nga porta në portë në Meksikë

25 November 2019 09:19

Në Meksikë, në ligën MX në futboll, ka ndodhur një gol interesant ku portieri shënoi nga porta në portë.

Kjo ka ndodh në ndeshjen mes Guadalajarës dhe Veracruzit, e cila ka përfunduar 3 me 1 për ekipin vendas.

Portieri i Guadalajarës, Tonjo Rodriguez, ishte ai që shënoi këtë gol me shumë saktësi nga porta në portë në minutat shtesë, transmeton Koha.net. Ai ka shfrytëzuar daljen më përpara të portierit kundërshtar.

Shikoni videon.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme