Vandalizohet për të dytën herë monumenti i Karl Marksit në Londër Foto: The Guardian

Vandalizohet për të dytën herë monumenti i Karl Marksit në Londër

17 February 2019 13:19

Monumenti i Karl Marksit në Londër është vandalizuar për herë të dytë në dy javë.

Fjalët “Doktrina e Urrejtjes” dhe “Arkitekti i Gjenocidit” janë shkruar me të kuqe në monumentin e tij në varrezat Highgate.


Lexoni edhe: 

Dëmtohet varri i Karl Marksit në Londër


Incidenti vjen vetëm pak ditë pasi monumenti u dëmtua rëndë me çekiç më 4 shkurt. Vandalizimi i monumentit të filozofit gjerman është bërë në mënyrë të qëllimshme.

Nuk ka pasur arrestime në lidhje me sulmet.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme