Qen i vërtetë apo statujë?

Qen i vërtetë apo statujë?

29 January 2019 22:20

Në pamje të parë duket një statujë shumë e bukur.

Por nëse e vështroni me detaje, arrini të kuptoni se është një qen i vërtetë. Kafsha shtëpiake i përket Sandra Pineda nga Filipinet, e cila u habit nga reagimi që patën njerëzit pasi publikoi fotografinë me qenin e saj.

22-vjeçarja bleu qenushin me ngjyrë të zezë Piper kur ishte vetëm dy muajsh. Piper i përket racës Xoloitzcuintle ose qenve meksikanë pa qime. Sandra tha se shumë njerëz e ngatërronin qenin me një statujë për shkak të paraqitjes unike dhe faktit që nuk ka qime.

“Ishte shumë qesharake të shihja gjithë ato komplimente për mua dhe Piperin, të cilin e ngatërronin me një statujë. Të gjithë ishin konfuzë dhe më pyesnin nëse është i vërtetë apo jo. Në fillim mendoja se ishte shaka, por më vonë kuptova se ata ishin seriozë. Ata nuk mund të besonin se ishte një qen i vërtetë”, tha Sandra për Unilad./oranews

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme