Shqiptarja ‘çmend’ Zvicrën, lind 6 fëmijë: Ja çfarë bëri shteti

Shqiptarja ‘çmend’ Zvicrën, lind 6 fëmijë: Ja çfarë bëri shteti

13 November 2018 09:55

Një grua shqiptare është bërë edhe kryelajm i mediave europiane, pasi ka lindur jo pak por 6 fëmijë, shkruan Lajme.al. Nëna nga Prishtina ka lindur gjashtë fëmijë në Zvicër dhe shteti zviceran duket se është mjaft i lumtur për këtë.

Për këtë, shteti zviceran ka vendosur që të kryejë të gjitha detyrimet për të gjithë fëmijët deri në moshën 18 vjeçare, duke përfshirë edhe shkollimin.

Nga spitali, bëhet me dije se nëna është mirë me shëndet dhe foshnjat po ashtu.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme