Putini teston snajperin e ri rus

Putini teston snajperin e ri rus

20 September 2018 10:26

Vladimir Putin dëshmoi se është një shenjëtar vdekjeprurës, teksa shfaqet në një video të publikuar që të realizojë gjuajtje perfekte nga 600 metra.

Njeriu më i fuqishëm i Rusisë, shenjëstroi kokën, mëlçinë dhe barkun e një objektivi statik, të vendosur 600 metra larg, teksa testonte snajperin e ri Chukavin, të projektuar nga Kalashnikovi i njohur si SVCh-308, transmeton tch.

Por duket se mosha ka bërë të vetën, pasi dy prej gjuajtjeve nuk e kapën objektivin.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme