Hajdutët arritën të vjedhin mall me vlerë gjysmë milioni euro vetëm për 2 minuta

Hajdutët arritën të vjedhin mall me vlerë gjysmë milioni euro vetëm për 2 minuta

16 September 2018 18:24

Hajdutët arritën të “merrnin” mallra në vlerë gjysmë milion euro nga një dyqan në Gjermaninë veriore për vetëm dy minuta.

Sipas policisë rasti ndodhi këtë vikend në një butik në ishullin Sylt, i cili shet rroba dhe bizhuteri ekskluzive.

Hajnat nga ora 3.14 e mëngjesit deri në ora 3.16 morën gjithçka nga raftet e butikut, të cilin e kishin thyer më parë, dhe u arratisën me një automjet, përcjell ksp.

Ishulli Sylt është një vendpushim ekskluziv gjerman.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme