Zbulohen 10 emrat e Armando Prengës

Zbulohen 10 emrat e Armando Prengës

20 shkurt 2017 15:21

Zbardhet dokumenti i Policisë Italiane mbi identitetet e rremë që ka mbajtur ish deputeti socialist Armando Prenga në Itali.

Ardian Ndoka, Mond Gjoni, Don Gjoni, Arjan Ndoci, Arjan Noc, Arjan Ndoci, Arjan Noci, Mondi Prenga janë emrat që ka përdorur Armando Prenga.

Sipas një dokumenti të Policisë Itaiane, Prenga ka qenë i dënuar më parë për grabitje, falsifikim dokumentash dhe krim prone.

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar t’i ndërpritet mandati deputetit të Kuvendit, Armando Prenga, pasi është subjekt i ligjit të dekriminalizimit. Prenga është aktualisht në proces në Gjykatën e Larte ku akuzohet për plagosje të rëndë me dashje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme