Ariu siberian parashikon rezultatin e finales së Botërorit për 2018-ën Foto: Reuters

Ariu siberian parashikon rezultatin e finales së Botërorit për 2018-ën

15 korrik 2018 15:16

Një ari ka parashikuar rezultatin e finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë në një kopsht zoologjik në Krasnoyarsk, Siberi, shkruan Reuters, transmeton Koha.net.

Buyan, ariu siberian me ngjyrë të kafenjtë i cili jeton në kopshtin zoologjik “Royev Ruchey Zoo”, ka zgjedhur Kroacinë gjatë përpjekjes për të parashikuar rezultatin e ndeshjes finale.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme