PAK: Doli në qarkullim valuta më e re, 53 milionë LEK-shi

PAK: Doli në qarkullim valuta më e re, 53 milionë LEK-shi

12 korrik 2018 23:38

Partia për Ardhmërinë e Kosovës (PAK), që herë pas here bënë batuta edhe me ngjarjet e fundit nga spektri politik në Kosovë, këtë herë kanë në cak Ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj.

Pas ngjarjeve të fundit me 53 milionët që Qeveria ia dha kompanisë Bechtel Enka, ata kanë realizuar një monedhë me pamjen e Lekajt.

“Banka Botërore nxori në qarkullim valutën më të re. Doli në qarkullim, 52 milionë LEK-shi. Me këtë valutë, mund të blini vetëm zhavorr dhe asfalt”, kanë shkruar në një postim në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme