Spikerja s’i mban lotët derisa raporton për fëmijët refugjatë

Spikerja s’i mban lotët derisa raporton për fëmijët refugjatë

20 qershor 2018 12:57

Rachel Maddow, spikere e “MSNBC”, ka shpërthyer në lot ndërkohë që raportonte lajmin e trishtë se administrata e Presidentit Donald Trump po strehon foshnje dhe fëmijë emigrantë të ndarë me forcë nga prindërit, në kafaze me dysheme prej betoni në Teksas.

Gazetarja po lexonte raportin nga “Associated Press” mbrëmjen e së martës kur emocionet e mundën përpara kamerave, transmeton Tch.

Imazhet e botuara këtë javë të fëmijëve dhe të rinjve në objektet e strehimit të SHBA-së kanë nxitur zemërim kudo në botë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme