Slivova rrëfen për profesionin e tij si fotoreporter

Slivova rrëfen për profesionin e tij si fotoreporter

18 June 2018 14:40

Ridvan Slivova fotoreporter, tash e mbi 30 vite pjesë e këtij profesioni.

Ai për rubrikën “Jeta në Objektiv” të emisionit “Jeta” të KTV-së, foli për këtë profesion, vështirësitë dhe sa i shpejtë duhet të jesh në vendin e ngjarjes për të kap momentin me aparatin fotografik e për tu kthyer pastaj në redaksi dhe plasu lajmin sa më shpejtë.

Slivova, po ashtu, për të rinjtë të cilët ëndërrojnë të bëhen fotoreporter jep këshilla si profesionist si dhe në fund mund të shihni një kolazh fotografish të përzgjedhura nga vet ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme