Takohen në Tiranë Kadare e Jahjaga, bisedojnë për rimëkëmbjen kulturore shqiptare

Takohen në Tiranë Kadare e Jahjaga, bisedojnë për rimëkëmbjen kulturore shqiptare

16 maj 2018 15:35

Shkrimtari Ismail Kadare është duke qëndruar në Tiranë, ku është takuar me ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Ai e Jahjaga merret vesh se kanë biseduar për rimëkëmbjen kulturore në hapësirat shqiptare, shkruan KultPlus.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Atifete Jahjaga përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe fotografi nga ky takim.

“Me shkrimtarin Ismail Kadare në Tiranë biseduam për nevojën e rimëkëmbjes kulturore në hapësirat shqiptare për të rigjeneruar dhe forcuar vlerat demokratike”, ka shkruar Jahjaga në rrjetin social Facebook.

Image

Komentet

Gazebo21/05/2018 09:59

Po kush eshte kjo Atifete Jahjaga me u takue me Z-Ismail Kadare,gjigandin e letersise shqipe.Cka ka me fol ajo me te!? Jam shume kurioz me dite se si paska me na " rikembe kulturen ne hapesirat shqiptare" ajo kur te gjitha fjalimet dhe temat per bisedime ia ka shkruar dikush tjketer!!. Mire kishte me qene me u kthy aty ku ka qene, ne polici. Runa Zot prej ketyre pseudointelektualeve.

Shto koment

Të ngjashme