Njeriu që ndërpreu këngën e Britanisë në Evrovizion u lirua me kusht

Njeriu që ndërpreu këngën e Britanisë në Evrovizion u lirua me kusht

16 maj 2018 08:33

Njeriu që pushtoi skenën gjatë performancës së Britanisë së Madhe në Festivalin e Këngës në Eurovizion është liruar me kusht.

SuRie po performonte këngën e saj “Storm” kur një burrë vrapoi në skenë dhe rrëmbeu mikrofonin prej saj gjatë transmetimit të drejtpërdrejt në Lisbonë të shtunën.

Unioni Evropian i Transmetimeve (EBU) tha se " janë në pritje të rezultatit të një hetimi policor për rastin".

Organizata kishte konfirmuar më parë ndërhyrjen e njeriut - i cili kishte bërtitur "ne kërkojmë liri”.

Ndërkohë u raportua se ai ishte shqiptar.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme