“Avengers: Infinity War” në kaosin apokaliptik

“Avengers: Infinity War” në kaosin apokaliptik

06 May 2018 20:52

S’bëhet fjalë për pafundësi, por për një luftë më të vërtetë të madhe deri në pafundësi.

Kataklizmi, deliri, absurdi – dhe gjithmonë argëtimi surreal nuk mungojnë në filmat “Marvelit”, shkruan Koha Ditore.

Është përplasje në mes të forcave të errëta kozmike dhe ansamblit kaotik të superheronjve, në mesin e të cilëve edhe Doctor Strange, i cili ka tendenca ta klonojë veten disa herë në momente të vështira të betejës.

Kësaj radhe shohim disa lidhje të papritura familjare e që nuk kemi prapa ide se janë të tilla –potencialisht kompromis për të bashkuar këta superheronj në luftën kundër së keqes... (Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme