Dragaj jep këshilla rreth fotografisë dhe storieve që krijohen përmes tyre

Dragaj jep këshilla rreth fotografisë dhe storieve që krijohen përmes tyre

09 April 2018 19:00

Emisioni Jeta në KTV nga e diela u rikthye me freski rubrikash.

Ndër to ishte “Jeta në objektiv”. I ftuar ishte fotografi Agron Dragaj. Ai ka punuar 20 vite nëpër botë në vende si Bangkoku, Sri Landka, Nepal e Mauritani.

Aty ai ka punuar si fotograf në mediume të ndryshme. Tash jeton në Kiev të Ukrainës.

Për “Jeta në objektiv” ai flet për pasionin për fotografinë si dhe këshilla për t’u bërë fotograf i mirë.

Si bëhet realizimi i storieve përmes fotografive. Këto dhe shumë më shumë mund t’i mësoni në videon e mëposhtme:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme