Kontributi i gruas shqiptare ndër vite

Kontributi i gruas shqiptare ndër vite

08 mars 2018 15:46

Për kontributin e gruas shqiptare ndër vite u bisedua në emisionin Sot të KTV-së.

Profesoresha në pension dhe publicistja, Hanëmshahe Ilazi, ka përmendur raste të shumta për këtë çështje.

Ilazi, e cila është edhe autore e librit “Gra të njohura të trojeve shqiptare”, e botuar nga Botimet KOHA, ka theksuar që ende është larg njohja e kontributit të gjithanshëm i grave shqiptare në çështjen kombëtare, ngritjen e nivelit arsimor, emancipimin shoqëror etj.

Intervistën e plotë ndiqeni më poshtë:

  

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme