Aktoret Krasniqi e Markaj flasin për shfaqjen që shënon 15 vjet të Teatrit Oda

Aktoret Krasniqi e Markaj flasin për shfaqjen që shënon 15 vjet të Teatrit Oda

03 mars 2018 12:30

Teatri “ODA” ka shënuar 15-vjetorin e themelimit me premierën e radhës “Lufta e tretë botërore – komedi ndoshta, diçka diçka, s’po di s’po di”, autorë të cilës janë Lirak dhe Rozafa Çelaj, regjinë e së cilës e ka bërë Florent Mehmeti.


Në studion e emisionit “Sot” në KTV biseduam me dy nga aktoret e shfaqjes, Rina Krasniqi dhe Daniela Markaj.

Përveç emocioneve pas premierës, ato shpalosën edhe detaje nga provat dhe prapaskenat gjatë fazës së përgatitjes së shfaqjes.

Bisedën e plotë ndiqeni në videon e mëposhtme:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme