Çfarë ëndërronte të bëhej Adriatik Kelmendi

25 shkurt 2018 18:05

Megjithëse është ndër gazetarët më të njohur në Kosovë, Adriatik Kelmendi nuk e kishte synim gazetarinë.

Duke folur në emisionin CODEX të KTV-së, për ndikimin e letërsisë në formimin e tij, autori i emisionit Rubikon, Adriatik Kelmendi ka thënë se ëndrra e tij ishte të bëhej shkrimtar dhe jo gazetar.

Madje, ai ka thënë se pavarësisht punës së tij të gjatë prej gazetari, ai asnjëherë nuk ka hequr dorë nga ideja për të shkruar fiksion dhe krijuar letërsi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme