Avni Dehari promovon në Zvicër librin e tij

Avni Dehari promovon në Zvicër librin e tij

19 shkurt 2018 18:53

Në vigjilje të aktiviteteve për të nderuar kryetrimin shqiptar Gjergj Kastrioti - Skënderbeu, mërgimtarët shqiptarë nga shumë qendra të Zvicrës, bashkë me LAPSH-in, nxënës dhe prindër të shumtë, do të shënojnë dhe festojnë në forma të ndryshme.

Pjesë e këtyre festave është edhe përurimi i trilogjisë “Gjergjat në drita përkrenaresh” i shkrimtarit Avni Dehari.

Grupet e organizimit të këtyre përurimeve në shumë qendra të Zvicrës falënderojnë të gjithë ata që kontribuuan në ribotimin e kësaj trilogjie dhe ftojnë dashamirët e librit të marrin pjesë në përurimin e këtij libri, raporton Ksp.

Më poshtë mund të gjeni vendet dhe orarin e përurimit të librit në qytetet e Zvicrës.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme