Vendet “lirë e mirë” për t’u vizituar këtë vit, mes tyre edhe Shqipëria

Vendet “lirë e mirë” për t’u vizituar këtë vit, mes tyre edhe Shqipëria

27 janar 2018 19:40

Shqipëria është përfshirë në një listë me 12 vende për të vizituar për vitin 2018 nga faqja e njohur e internetit, BrightSide.

Lista është hartuar duke ekuilibruar atë çfarë ofron vendi me çmimin e lirë, transmeton tch.

“Shqipëria është plot me vende magjike, që nga qyteti i Gjirokastrës, Syri i Kaltër, Liqeni i Shkodrës, Ksamili, Butrintit, Thethit dhe akoma më shumë. Për më tepër, është e lehtë të gjeni dhoma në hostel për 5 euro në ditë dhe hotele për 10 euro. Çmimet e ushqimeve dhe të pijeve janë ndër më të lirat në Evropë dhe restorantet ofrojnë një kuzhinë të pasur tradicionale dhe mesdhetare”, thuhet në përshkrimin e bërë nga BrightSide.

Në vijim po ju paraqesim listën e vendeve “lirë e mirë” për t’u vizituar:

Image
Nikaragua
Image
Bali
Image
Filipine
Image
Afrika e Jugut
Image
Hungaria
Image
Polonia
Image
Peru
Image
Bullgaria
Image
Portugalia
Image
Laos
Image
Rumania
Image
Shqipëria

Komentet

Shto koment

Të ngjashme