Banksy provokon me veprën kundër BREXIT-it

Banksy provokon me veprën kundër BREXIT-it

27 janar 2018 15:46

Artisti Banksy shihet prapa veprës misterioze që është shfaqur në një urë në qytetin e Hullit në Angli.

Në një fotografi në Instagram Banksy ka konfirmuar se murali është vepra e tij më e re dhe që ka një mesazh kundër BREXIT-it.

Një djalosh me një helmet dhe shpatë shihet përkrah fjalisë “Draw the raised brige” [Ule urën e ngritur], ka provokuar rrjetet sociale, derisa drejtuesit e qytetit kanë kërkuar heqjen e këtij grafiti.

John Abbott njëri prej drejtuesve të qytetit ka kërkuar heqjen e veprës së Banksyt, por pranon se ka një mundësi që të ruhet ajo.

“Duhet të pastrohet pastaj të fotografohet dhe të mbahet, pasi Banksy nuk është njeri pa talent”, ka thënë ai.

Image

Image

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme