“55 shades of gay” me lexim skenik në Londër

“55 shades of gay” me lexim skenik në Londër

27 janar 2018 18:10

Dramës “55 shades of gay” do t’i bëhet një lexim skenik në Londër. Teksti i dramaturgut kosovar Jeton Neziraj, në konkurrencë prej më shumë se 100 dramash, ka hyrë në mesin e shtatë prej atyre që më 3 dhe 4 mars do të kenë lexim skenik në “Arcola Theatre” të Londrës.

E inskenuar nga qendra “Multimedia” në Prishtinë vitin e kaluar, drama “55 shades of gay” ironizon me shoqërinë sa u përket temave që kanë të bëjnë me komunitetet e margjinalizuara si ai LGBT.

Sipas njoftimit të Teatrit londinez, në programin “Arcola Queer Collective” kanë aplikuar më shumë se 100 tekste në gjuhën angleze, të cilat provokojnë dhe inspirojnë...(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme