“Shota” në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik

“Shota” në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik

16 janar 2018 11:36

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të hënën ka hapur edhe dy konkurse për udhëheqës të një institucioni. Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve “Shota” është në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik, shkruan sot “Koha Ditore”.

Javën që shkoi MKRS-ja e kishte anuluar konkursin e brendshëm për udhëheqës artistik në ansamblin kombëtar të këngëve dhe valleve “Shota”. Kjo është bërë në mungesë të aplikantëve në konkursin e brendshëm.

Drejtorit të “Shotës”, Shefqet Gjocaj, dhe udhëheqësit artistik, Ylber Asllani, u kanë skaduar kontratat më 8 janar.

Gjocaj, i cili është emëruar ushtrues detyre i drejtorit derisa të përfundojnë procedurat e përzgjedhjes së drejtorit të ri, të hënën i ka thënë gazetës se nuk e ka ende një përgjigje të prerë nëse do të konkurrojë për një mandat të dytë si udhëheqës i “Shotës”, por ka lënë të kuptohet se një gjë e tillë mund të ndodhë... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme