Këngëtarja e Cranberries vuante nga depresioni

Këngëtarja e Cranberries vuante nga depresioni

16 January 2018 09:06

Këngëtarja Dolores O’Riordan, vokaliste e Cranberries, e cila u nda nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 46-vjeçare, sipas miqve të saj, vuante nga depresioni.

Artistja irlandeze u gjet pa jetë në një dhomë në Hilton London ditën e hënë, ndërsa policia nuk ka dhënë shpjegime mbi arsyet e vdekjes.

As zëdhënësi nuk komentoi, duke thënë vetëm se ishte një vdekje e papritur dhe se familja e saj është shumë e trishtuar, transmeton tch.

Vitin e kaluar, 46-vjeçarja kishte zbuluar se gjatë shumicës së karrierës ka vuajtur nga depresioni dhe problemet e shëndetit mendor, që kanë kulmuar me tentativën për vetëvrasje në vitin 2013.

Në vitin 2015 u diagnostikua me çrregullim bipolar.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme