Vdiq këngëtarja e Cranberries

Vdiq këngëtarja e Cranberries

15 January 2018 18:37

Dolores O’Riordan, këngëtarja e grupit të njohur irlandez, Cranberries, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

O’Riordan udhëhoqi bendin e saj drejt suksesit të madh ndërkombëtar në vitet '90 me hitet “Linger” dhe “Zombie”.

Lajmi u bë publik nga një përfaqësues i grupit.

Muzikantë të shumtë kanë nisur të shprehin ngushëllime për vdekjen e O’Riordanit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme