Ilire Vinca rrëfehet për emocionet kur kuptoi për sukseset ndërkombëtare

20 mars 2017 21:46

Ajo vlerësohet si një prej aktoreve më të mira në skenën kosovare.

Sukseset e saj janë të shumta dhe së fundmi edhe në arenën ndërkombëtare.

Ilire Vinca u nominua në “League of Profesional Thetare Women në New York”, ngjarje kjo që organizohet për çdo të tretin vit dhe në këtë mënyrë ka hyrë në mesin e 20 femrave profesioniste të teatrit nga e gjithë bota.

Vinca vjen sonte në “Express Arte” për të rrëfyer për emocionet e para kur kishte kuptuar këtë lajm dhe shumëçka tjetër rreth karrierës dhe përditshmërisë së saj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme