Vdiq Eddie Clarke, motori i “Motörhead”

Vdiq Eddie Clarke, motori i “Motörhead”

12 janar 2018 11:02

Eddie Clarke, i njohur edhe si Fast, kitaristi i “Motӧrhead”, i cili u paraqit në shumicën e albumeve klasike të bendit dhe ishte edhe anëtar themelues i “Fastway”, ka vdekur. Ai ishte 67 vjeç. Bendi e ka konfirmuar vdekjen e Clarkes nëpërmjet rrjetit social Facebook, duke e theksuar që ai kishte qëndruar në spital për shkak të problemeve me pneumoninë, shkruan sot Koha Ditore.

“Jemi të dëshpëruar ta shpërndajmë lajmin që sapo morëm. Edward Allan Clarke – apo siç e njihnim dhe e donim të gjithë si Fast Eddie Clarke – ka vdekur dje, në paqe”, ka shkruar bendi. “Fast Eddie....vazhdo të bësh zhurmë, rock ‘n’roll atje, si një burrë i çmendur...familja jote e ‘Motӧrhead’ nuk pret më pak se kaq!”

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme