Mbrëmja për “Zambakun...” me këngë, akuza e refuzim të mirënjohjes

Mbrëmja për “Zambakun...” me këngë, akuza e refuzim të mirënjohjes

29 dhjetor 2017 11:25

Organizimi i mbrëmjes promovuese të retrospektivës 30-vjeçare të “Zambakut të Prizrenit” është bërë shkas për reagime publike dhe refuzim të një mirënjohjeje post-mortem, shkruan sot Koha Ditore.

Ndaj këtij organizimi kanë reaguar familja Xërxa dhe njëri grup i shoqërisë kulturo-artistike “Agimi”, që kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në raport me organizatorët e këtij aktiviteti dedikuar festivalit të këngës së vjetër qytetare.

Madje ka pasur edhe akuza se po abuzohet me njërën prej vlerave më karakteristike të kulturës së Prizrenit dhe përmes një letre publike janë kërkuar sqarime nga Ministria e Kulturës dhe Komuna e Prizrenit.

(Artikullin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme