Më 21,22 e 23 dhjetor Festivali i RTSH-së, dihet renditja e paraqitjes së këngëve

Më 21,22 e 23 dhjetor Festivali i RTSH-së, dihet renditja e paraqitjes së këngëve

20 dhjetor 2017 10:12

Janë bërë publike të gjitha këngët dhe renditja e paraqitjes së tyre në Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Njëra prej këtyre këngëve do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, ndërsa spektakli vjen me datë 21, 22 dhe 23 dhjetor në Tiranë.

Po e sjellim këtu renditjen e këngëve në të dyja netët gjysmëfinale, për të parë më pas se cilat prej tyre arrijnë finalen.

1.

Elton Deda – Fjalët

Mariza Ikonomi – Unë

Endri & Stefi Prifti – Mesazh

Evans Rama – Gjurmët

David & Genc Tukici – Të pandarë

Voltan Prodani – E pamundur

Eugent Bushpepa – Mall

Rezarta Smaja and Luis Ejlli – Ra një yll

Bojken Lako – Sytë e shpirtit

Manjola Nallbani – I njëjti qiell

Redon Makashi – Egziston

2.

Orgesa Zaimi – Ngrije zërin

Denisa Gjezo – Zemër ku je

NA and Festina Mezini – Tjetër jetë

Lorela Sejdini – Pritëm edhe pak

Artemisa Mithi – E dua botën

Ergi Bregu – Bum bum

Akullthyesit – Divorc

Xhesika Polo – Përjetë

Inis Neziri – Piedestal

Tiri Gjoci – Orë e ndalur

Lynx – Vonë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme