Shkodra feston 85 vjetorin e Tinka Kurtit

Shkodra feston 85 vjetorin e Tinka Kurtit

17 dhjetor 2017 23:26

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”.

Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare dhe, që nga ajo kohë, ajo vazhdon të interpretojë si në teatër ashtu edhe në filma.

Gjithashtu, Tinka Kurti është edhe një veprimtare e njohur e shoqërisë civile./VoA

" target="_blank">http://

Komentet

Shto koment

Të ngjashme