Thaçi në ekspozitën e Halilajt në Paris

Thaçi në ekspozitën e Halilajt në Paris

09 dhjetor 2017 13:07

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi, ka vizituar ekspozitën e artistit të njohur nga Kosova, Petrit Halilaj.

“Një djalë nga Runiku, sot me ekspozita paralele në Paris dhe Nju Jork, kudo që shkon e merr tërë Kosovën me vete, kujtimet, historinë, fëmijërinë. Është ky Petrit Halilaj, një nga artistët më të spikatur shqiptarë të sotmes. Pata kënaqësinë ta vizitoj ekspozitën e tij në Paris”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme