Pesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të Berlinales

Pesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të Berlinales

01 dhjetor 2017 09:38

Katër filma të metrazhit të gjatë dhe një dokumentar janë prezantuar para selektorëve të Berlinales, filma këta të mbështetur nga Qendra Kinematografike e Kosovës, shkruan KultPlus.

Filmat artistik të metrazhit të gjatë që po synojnë Berlinalen janë: “Fusha e Mëllenjave” nga Arzana Kraja, “Njeriu i Dosjeve” nga Ismet Sijarina, “Një tregim Prishtine”, nga Burbuqe Berisha, dhe “Qiej të trazuar” nga Anton Ndreca. Kurse dokumentari që do të prezantohet po ashtu para selektorëve është “Me dasht’, me dasht’, me dasht’ nga Ilir Hasanaj.

Mbetet të shihet se nëse ndonjë nga këta filma mund të shfaqet edhe premierë në këtë festival prestigjioz.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme