“Bon Appetit” i Erenik Beqirit, më i miri në Icelandic Horror Film Festival

“Bon Appetit” i Erenik Beqirit, më i miri në Icelandic Horror Film Festival

17 nëntor 2017 09:04

Filmi me regji të Erenik Beqirit është nderuar me çmimin si filmi më i mirë i metrazhit të shkurtë në Icelandic Horror Film Festival.

Ky film prezantohet nëpërmjet lojës së aktorëve Romir Zalla, Arben Bajraktaraj e Ema Andrea.

“Bon Appetit” që nga premiera e deri tani, numëron një numër të madh të çmimeve nga festivale të ndryshme kombëtare e ndërkombëtare.

‘Bon Appétit’ flet për një burrë, i cili ecën nëpër tunelet e errëta të një ndërtese të braktisur deri sa e gjen një tryezë që po e priste dhe kamerierin e gatshëm për ta shërbyer me darkën speciale të bërë vetëm me mish njeriu.

Një sfidë për oreksin e tij.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme