Ende pa u inauguruar, kritikohet rinovimi i “Dodonës” në kryeqytet

Ende pa u inauguruar, kritikohet rinovimi i “Dodonës” në kryeqytet

07 nëntor 2017 09:11

Punëtorët u jepnin dorën e fundit punimeve përreth shkallëve hyrëse në sallën kryesore të “Dodonës”. Ulëset e reja ende janë në najlon, derisa pakot e mjetet e punës janë të shpërndara brenda hapësirës së rinovuar rishtas.

Komuna e Prishtinës e ka paralajmëruar rihapjen e teatrit të qytetit, për rinovimin e të cilit sivjet janë ndarë 60 mijë euro. Kompania së cilës i është besuar rinovimi thotë se sot (e martë) do të bëjë një pastrim final, për ta përmbyllur këtë projekt, shkruan sot “Koha Ditore”.

Por ende pa u inauguruar, kanë nisur të kritikohen punimet që janë bërë aty.

Bordi drejtues i këtij institucioni - që ka mbetur pa drejtor qysh nga janari i këtij viti - dhe një pjesë e komunitetit artistik, kanë shprehur pakënaqësitë për mënyrën sesi janë duke u finalizuar punimet e kryera nga kompania “EroProject”, sikurse edhe për dinamikën e punës... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

Image

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme