Shtatë preokupime të shëndosha Foto: Ferdi Limani

Shtatë preokupime të shëndosha

05 nëntor 2017 07:31

Ares Shporta është aktivist dhe punëtor i kulturës. Ka studiuar Menaxhimin e Kulturës dhe Politikat Kulturore në Universitetin Bilgi të Stambollit.

Prej vitit 2015 drejton fondacionin “Lumbardhi” në Prizren, shkruan sot “Koha Ditore”.

Përveç angazhimit tek “Lumbardhi”, Shporta ka punuar në festivale dhe organizata kulturore, si CCK, “DokuFest” dhe SURF, rrjete si Forumi Kulturor dhe Rrjeti i Organizatave të Kulturës, ndërsa është pjesë e Këshillit Qeveritar për Bashkëpunim me Shoqëri Civile.

Shporta është personazhi i kësaj jave që rrëfehet në rubrikën e përjavshme “7 Shkronjat” në “E diela e Koha Ditore”.

Prizreni me gjithë pasuritë si, pozita gjeografike, trashëgimia,historia, larmia kulturore, tradita ekonomike dhe popullata e re, qe një kohë të gjatë është duke ecur pa ndonjë plan apo vizion që e bon atë qytet të jetueshëm dhe joshës për qytetarët e vet.

Kryetari i ardhshëm i komunës e ka një punë të vështirë e detyra prej më të ndryshmeve... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme