Sonte në ODA: “Flokët e tu kanë fuqi” për fëmijët me kancer

Sonte në ODA: “Flokët e tu kanë fuqi” për fëmijët me kancer

31 tetor 2017 12:21

Sonte nga ora 21:00 me rastin e Halloween, KOMS do të organizojë një ndejë për të mbështetur projektin për fëmijët me kancer “Wigs for Kids Kosovo”.

Ky projekt ka bërë që qindra qytetarë të Kosovës të dhurojnë flokët e tyre për fëmijët që trajtohen nga kanceri, alopecia dhe djegiet në kokë. Kjo ngjarje do të zhvillohet në Teatrin ODA ku do të ketë performancë muzikore nga Art Lokaj me Funk/OFF Band dhe DJ, shkruan KultPlus.

e kësaj ngjarje janë “Kontribuo edhe Ti” dhe “Your hair has power”.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme