“Goodbye Christopher Robin” për efektet helmuese të famës

“Goodbye Christopher Robin” për efektet helmuese të famës

22 tetor 2017 08:07

“Goodbye Christopher Robin” është një propozim i çuditshëm. Është film që nuk do të pëlqehet nga njerëzit të cilët nuk janë adhurues të librit klasik “Winnie-the-Pooh” të A. A. Milnes dhe qëllimi i këtij filmi është që kur ta shohin atë të mos i lexojnë këta libra me të njëjtën kënaqësi, transmeton Koha Ditore.

Ju kujtohet “Saving Mr Banks”? Ju kujtohet sesi parashikonte që PL Travers shkroi Mary Poppins, sepse ajo kishte një baba pijanec dhe nënë vetëvrasëse? Krahasuar me “Goodbye Christopher Robin” ata u japin një trajtim të mirë familjeve.

Është e pamundur që ju mos t’i njihini “Winnie-the-Poh”, tregimet dhe poezitë për djaloshin me emrin Christopher Robin, i cili imagjinon se kukullat e tij – Ariu Pooh, Tigri, Derri dhe Gomari i mërzitur – jetojnë në pyllin afër shtëpisë së tij. (Më gjerësisht mund të lexoni sot në E diela me Kohën Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme