Burbuqe Bakija – Deva emërohet zëvendësministre e MKRS-së

Burbuqe Bakija – Deva emërohet zëvendësministre e MKRS-së

17 tetor 2017 14:30

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Burbuqe Bakija – Deva është emëruar zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, transmeton Koha.net.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) nënkryetaren e gruas së AAK-së, Burbuqe Bakija – Deva”, thuhet në komunikatë.

Më tutje thuhet se Burbuqe Bakija – Deva, me profesion arkitekte, është aktiviste e hershme e AAK-së, në Gjakovë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme