Baleti në përvjetor transformon legjendën në mesazh për paqe

Baleti në përvjetor transformon legjendën në mesazh për paqe

23 shtator 2017 18:28

Ahmet Brahimaj është skuqur goxha kur është ngjitur në skenë. “Sikletin” e ka përçuar edhe me lëvizjet para dhe prapa.

I ka uruar mirëseardhje secilit që ia kishte mësyrë të shihte shfaqjen me të cilën festohej 45-vjetori i Baletit Kombëtar të Kosovës.

“Nuk kanë qenë të lehta këto vite”, ka thënë ai. “Humba sa isha në skenë”, ka thënë më zë të ulët, derisa po ecte nëpër sallë për të zënë vend, pas një fjalimi tejet të shkurtër para se të ngriheshin perdet.

Një pamje e malësisë me bjeshkët shkëmbore në sfond, ka ngjyrosur skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës.

... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”) Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme