“DokuFesti” në udhëtimin e radhës drejt botës së filmit

“DokuFesti” në udhëtimin e radhës drejt botës së filmit

04 August 2017 08:42

Prizren, 4 gusht - Zvogëlimi i përkrahjes financiare nga ana e Komunës së Prizrenit nuk ka ndikuar në intensitetin e përgatitjeve për edicionin e 16-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër, “DokuFest”.

Vullnetarë të shumtë me fanella të bardha, ku dominon mbishkrimi “Future” (E ardhmja), që është edhe tema e sivjetme e “DokuFestit”, të enjten kanë qenë të pranishëm në 10 lokacione të ndryshme, në të cilat do të operojnë kinematë e festivalit gjatë nëntë ditëve të ardhshme. Nga tetë sa ka pasur vitin e kaluar, sivjet festivali është zgjeruar në dhjetë kinema.

Sipas drejtoreshës së festivalit, Nita Deda, gjithçka është gati për hapjen e edicionit të radhës të “DokuFest” (gjerësisht, sot në “Kohën Ditore”).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme