Limaj me bashkëpunëtorë mysafirë te Nexhmije Pagarusha

Limaj me bashkëpunëtorë mysafirë te Nexhmije Pagarusha

27 February 2017 18:08

Kreu i Nismës për Kosovës, Fatmir Limaj me bashkëpunëtorë kanë qenë sot mysafirë të bilbilit të këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

“Sot, bashkë me shefen e Grupit Parlamentar të NISMA's, Valdete Bajrami, deputeten Shukrije Bytyqi, dhe me bashkëpunëtorë të Nismës, vizituam bilbilin e këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha”, ka shkruar Limaj në Facebook.

“Është kënaqësi shumë e madhe të takosh të madhen, Nexhmije Pagarusha, bilbilin e këngës shqipe, që i hapi rrugë emancipimit të femrës shqiptare në fushën e artit dhe kulturës. Faleminderit për mikpritjen e ngrohtë që na dhurove, krenaria jonë, Nexhmije Pagarusha”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme