N’ gas (z) me balerinin Eno Peçi

N’ gas (z) me balerinin Eno Peçi

01 December 2019 18:16

I ftuari i radhës në emisioni “N’ gas (z)” është balerini i famshëm shqiptar Eno Peçi.

Në intervistën e tij në makinë me Lekë Rezniqin, përveç disa prej momenteve më të rëndësishme në karrierën e tij, Peçi do të flasë edhe për bashkëpunimin e fundit me trupën e Baletit të Kosovës, me të cilën po punon për vënien në skenë të premierës së re në Prishtinë.

Balerini dhe koreografi shqiptar Eno Peçi, i njohur për publikun me paraqitjet e tij në skenat evropiane, e veçanërisht për aktivitetin e tij artistik në Vjenë, ka folur edhe për disa episode nga jeta, ekskluzivisht për emisionin “N’ gas (z)”, i cili vjen në transmetim çdo të shtunë nga ora 20:50 në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme