AJO e muzikantë evropianë sjellin “Besën” me melos shqiptar

AJO e muzikantë evropianë sjellin “Besën” me melos shqiptar

Fisnik Minci 16 September 2019 11:01

16 shtator – Instrumentistët dalin në skenën e vendosur në sallën e brendshme të “Kino Lumbardhit”. Dritat fiken dhe ata nisin të ekzekutojnë tingujt muzikorë.

Ajo parakalon kah mesi i sallës, ku në të dyja anët publiku ka marrë vendet e tyre. Me t’u ngjitur në skenë, publiku i pranishëm e përshëndet me duartrokitje. Koncerti nis me këngën “Ajo”, që në vitin 2002 ishte hit i madh në trevat shqiptare i këngëtares Vjollca Robelli-Mripa. Aktualisht emri i kësaj kënge është shndërruar në emrin skenik të bendit të këngëtares nga Kosova që jeton në Londër. I është rikthyer për pak ditë Kosovës, ku bashkë me ekipin muzikor dhe atë vizual kanë promovuar EP-albumin e titulluar “Besa”.

“Pas një pune dyvjeçare me muzikantë të ndryshëm nga vende të ndryshme të Evropës, kemi ardhur sonte të prezantojmë EP-albumin tonë, të cilin e kemi punuar gjatë kësaj periudhe. Shpresoj se do të kënaqeni”, ka thënë Vjollca Robelli-Mripa, pas përfundimit të këngës “Ajo”, që ka hapur koncertin një orësh në “Kino Lumbardhi” të Prizrenit.

Menjëherë pas kësaj, Robelli-Mripa ka paralajmëruar këngën në vazhdim të titulluar “Burrnesha”.

(Gjerësisht, sot në "Kohën Ditore")

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme