“Fillimi i një fundi” i Majlinda Bregasit përkthehet në gjuhën italiane

“Fillimi i një fundi” i Majlinda Bregasit përkthehet në gjuhën italiane

10 June 2019 20:49

I botuar dy vite më parë, libri i Majlinda Bregasit “Fillimi i një fundi”, u prit dhe u komentua pozitivisht nga lexuesit.

Vepra letrare që sjellë rrëfimin e qëndresës shqiptare gjatë sundimit osman, tani gjendet edhe në gjuhën italiane.

“Fillimi i një fundi” që vjen si rrëfim në vetën e parë, është quajtur vepër që përshkruan psikologjinë e të gjithë popullit shqiptarë në kohën e sundimit osman, raporton “Express” i KTV-së.

Zëvendës ambasadori italian në Kosovë bëri të ditur se bashkëpunimi i ambasadës italiane me Universitetin e Prishtinës do të vazhdojë, ndërsa tha së është impresionuar me organizimin dhe pjesëmarrjen e publikut në Panairin e 21-të të librit Prishtina 2019.

Këto detaje mbi librin e autores Bregasi u bënë të ditura gjatë edicionit të panairit të librit në Prishtinë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme